Nasz serwis LG specjalizuje się w naprawach pogwarancyjnych pralek różnych rodzajów i marek, również LG.
Czy wiecie, że pierwszą pralkę parową opracowała firma LG już w 1997 roku?
To prawie 20 lat wcześniej niż pralki tego typu zaczęto produkować na szerszą skalę i stały się ogólnodostępne. W zależności od marki, modelu oraz klasy ceny pralek parowych wahają się pomiędzy 1500 a 4000 złotych. Warto więc zapoznać się bliżej z tą technologią, zwłaszcza, kiedy rozważamy nowy zakup.
Korzyści ze zmiany wersji standardowej na parową:
1. wysoka jakość uzyskanego efektu poprzez szybkie pozbywanie się brudu,
2. szybka i skuteczna dezynfekcja,
3. szybkie i skuteczne usuwanie nieprzyjemnych zapachów,
4. zachowywana struktura tkanin przy jednoczesnym zmniejszaniu zapotrzebowania na prasowanie,
5. możliwość prania w pralce tkanin delikatnych, a także tych, które zostały oznaczone na metce jako wymagające prania w pralniach chemicznych.
Zasada działania pralki parowej
Podstawowym założeniem tej technologii jest pranie w wykorzystaniem cech czyszczących pary wodnej. Pralki parowe zazwyczaj wyposażone są w generator pary. Jego zadaniem jest podgrzewanie wody do temperatury 212 stopni Celsjusza. Następnie para wodna uwalniana jest do bębna. Cechy pary wodnej sprawiają, że przyspiesza ona rozpuszczanie detergentów i ułatwia ich wnikanie pomiędzy włókna brudnych tkanin. Ten proces zachodzi szybko i
skutecznie. Para wodna po dostaniu się do bębna natychmiast przenika i namacza tkaniny, które się nim znalazły. Wprowadza równocześnie rozpuszczony detergent. Ten sposób prania ma wiele zalet. Jednak sprawdza się tylko w przypadku tkanin o niewielkim stopniu zabrudzenia. Do usuwania plam tłustych oraz oczyszczania dużych powierzchni o znacznym stopniu zabrudzenia zaleca się pranie w wersji standardowej. Dlatego decydując się na zakup pralki parowej, warto sprawdzić, czy urządzenie taką funkcję również posiada. Nie zawsze musimy korzystać z pełnej wersji prania parowego z użyciem detergentów. Pralki parowe posiadają innowacyjną funkcję odświeżania, w czasie którego nie używa się detergentów. Dzięki niej szybko można odświeżyć ubranie, dezynfekując je, i usuwając nieprzyjemne zapachy.